بهترین شیوه های یادگیری زبان انگلیسی

best-ways-to-learn-english

چه تفاوتی بین کارا و موثر وجود دارد؟ فرض کنید که می خواهید از روم به پاریس مسافرت کنید.از چه وسیله نقلیه ای استفاده می کنید؟ شما میتوانید به پاریس قدم بزنید، بدوید ، دوچرخه سواری کنید، رانندگی کنید و یا از موتور سیکلت، قطار ویا هواپیما استفاده کنید. همگی این وسایل نقلیه موثر هستند و می توانند شما را به مقصدتان برسانند. ولی کدام یک از این روش ها کمترین انرژی را میگیرد و در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام میدهد؟ همگی این روش ها موثر هستند. بی شک فکر میکنید که سفرکردن با هواپیما کاراترین روش ممکن برای مسافرت است اگرچه قهرمانان دوچرخه سواری و دوستان استفاده از وسایل نقلیه پاک ممکن است با این عقیده مخالفت کنند.

 

یادگیری زبان انگلیسی به دو شاخه تقسیم میشود : ورودی (Input) و خروجی (Output) . ورودی شامل خواندن و گوش کردن میشود درحالی که خروجی شامل نوشتن وصحبت کردن است. واضح است که برای داشتن خروجی خوب باید ورودی خوبی داشت. به یک کودک نگاه کنید که چگونه قبل از تکلم خوب گوش میکند و دیگران را زیر نظر میگیرد. ما بزرگسالان همچون کودکان نباید منتظر باشیم که قدرت تکلم را کسب کنیم پس به همین علت زودتر می توانیم به زبان انگلیسی صحبت کنیم ولی با ورودی خوب می توانیم خروجی بهتری داشته باشیم. با بهتر خواندن میتوانیم بهتر نوشتن را بدست آوریم. هر چه بیشتر بخوانیم ، بنویسیم و گوش کنیم می توانیم بهتر صحبت کنیم.

 

توصیه من به تمامی زبان آموزان انگلیسی این است که به این امور همچون یک ضرورت نگاه کنند.یعنی نه تنها موثرعمل کنند بلکه تا جای ممکن کارا باشند. براساس تجاربی که طی سالیان متمادی کسب کردم شیوه ها و نکاتی که باید در زبان آموزی انگلیسی مدنظر قرار داد را برای شما گلچین کرده ام.امیدوارم که با به کارگیری این روشها بهتر بتوانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

 

ورودی (Input)

 

خواندن (Reading)

حداقل روزی 5 لغت جدید در روز یادبگیرید. یکی از بهترین راه های یادگیری زبان انگلیسی ایجاد فلش کارت است.با نوشتن لغت بر روی یک طرفه برگه ومعنی آن همراه با مثال در صورت امکان در طرف دیگر می توانید به مرور لغت های بسیاری یاد بگیرید. با یاد گیری حداقل 5 لغت در روز شما در طی سال 1825 لغت در سال یاد خواهید گرفت که اگر تعداد لغتی که باید هر فرد تحصیل کرده ای بداند 5000 تا 600 لغت باشد شما طی چند سال می توانید سطح خواندن خود را بطور قابل توجه ای ارتقا دهید. در ضمن انجام این کار وقت چندان زیادی نمیگیرد.بین 30 تا 40 دقیقه مدت زمان کافی برای یادگیری لغت از طریق فلش کارت است.

 

گوش کردن (Listening)

خوشبختانه و به لطف اینترنت ، امروزه امکاناتی همچون سی دی و فایل های صوتی بیش از پیش فراهم شده است.شما می توانید به پادکستهای آموزش زبان گوش کنید ویا از طریق اینترنت به رادیوهای مختلف انگلیسی زبان دسترسی پیدا کنید.هدف از گوش کردن در انگلیسی شنیدن لغت های جدید با مثال های آن به روشی موثر وکارا است. هر چه بیشتر کلمه ای را بشنوید بهتر می توانید از آن استفاده کنید. تا جایی که میتوانید گوش کنید.می توانید هنگامی که در حال قدم زدن، لباس پوشیدن ، دراز کشیدن ویا رانندگی هستید به برنامه های رادیویی ویا سی دی های آموزشی خوبی که در بازار وجود دارد گوش کنید. اگر می توانید هنگام بخواب رفتن سعی کنید با صدای رادیو به خواب بروید وبا صدای آن بلند شوید.یکی از خوبی های گوش کردن این است که لازم نیست تمامی دقت خود را صرف گوش کردن کنید. بسیاری از لغات نا خودآگاه در ذهن شما جای میگیرند و ملکه ذهن شما می شوند.

 

 

خروجی (Output)

 

نوشتن (Writing)

یکه دفترچه برای خودتان تهیه کنید و حداقل روزی 500 کلمه  خاطرات ویا نکاتی که دوست دارید در آن یاد داشت کنید. با نوشتن در هر روز شما تمامی چیزهایی که یادگرفته اید را تقویت میکنید. همچنین این کار باعث میشود که صحت چیز هایی را که یادگیرفته اید را بفهمید. فرآیند تمرکز کردن در هنگام نوشتن باعث می شود اطلاعاتی که در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد را منظم ومرتب سازد. درباره هر چی که می خواهید بنویسید ولی سعی کنید که از لغات وساختارهای جدید استفاده کنید تا مهارت شما افزایش پیدا کند.

 

صحبت کردن (Speaking)

تا جایی که میتوانید صحبت کنید. صحبت کردن و آواز خواندن یکی از موثرترین و کاراترین روش های ممکن برای تقویت تلفظتان است.یادتان باشد که تمرین عالی به دست یابی به مهارت عالی کمک میکند.هنگام صحبت کردن ممکن است اشتبا ه های گرامری و تلفظی مختلفی از شما سر بزند ولی نگران نباشید چونکه حتی خود انگلیسی زبانانی که در حال صحبت کردن هستند این اشتباه ها و خطاها را انجام میدهد. از اشتباه کردن در زبان انگلیسی نهراسید.نکته مهم این است که از خطاها واشتباهایتان درس بگیرید و سعی کنید آنها را اصلاح کنید.

من به شما این اطمینان را میدهم که در صورتی که این چهار مورد را طی یک ماه انجام دهید پیشرفت شگرفی را در انگلیسی خود احساس خواهید کرد. رمز و راز خاصی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد تنها تمرین و ممارست و اشتیاق است که می تواند انگلیسی شما را تقویت بخشد.

 

افراد موفق کارهایی را انجام میدهند که افراد ناموفق میلی به انجام آنها ندارند.

 

صمیمانه آروزی موفقیت در سفری که نا منتهاست برایتان میکنم.

 

 

 

 

 

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آکادمی زبان آموزان

هدف آکادمی زبان آموزان تسهیل یادگیری زبان و فراهم نمودن فرصت های برابر آموزشی برای تمامی علاقمندان به زبان انگلیسی است. امیدواریم که با یاری خداوند و متعال و همکاری خوب شما، بتوانیم آموزش های ارزنده ای در حوزه تدریس و یادگیری زبان انگلیسی برای شما عزیزان فراهم کنیم.

خبرنامه آکادمی زبان آموزان

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین آموزش ها را در ایمیل خود دریافت کنید

آکادمی زبان آموزان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به وب سایت آکادمی زبان آموزان می باشد

فرم تماس با ما

تماس با ما از طریق شبکه های اجتماعی