معرفی آکادمی زبان آموزان

با سلام

به وب سایت علمی آموزشی زبان آموزان خوش آمدید. از اینکه به آموختن زبان انگلیسی علاقمندید و تصمیم گرفته اید با بازدید از این سایت و استفاده از خدمات آن توانایی زبان انگلیسی خود را تقویت ببخشید بسیار خرسندیم.همگی ما در تیم وب سایت زبان آموزان می کوشیم تا شما همواره از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید و اوقات فراغتتان را بیش از پیش مفید و لذت بخش کنید.

در ادامه قصد داریم تا شما را با بخش های مختلف وب سایت زبان آموزان آشنا کنیم تا بهتر بتوانید از خدمات آن استفاده کنید . امیدواریم که با یاری خداوند متعال و همراهی شما سروران گرامی بتوانیم آینده ای بهتر برای تمامی کسانیکه قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند فراهم کنیم.

بخش های مختلف وب سایت زبان آموزان در یک نگاه :

 • آموزش مکالمات روز مره
 • آموزش لغات و اصطلاحات رایج
 • آموزش زبان انگلیسی برای مشاغل
 • آموزش مکالمه در سفر و معرفی نقاط زیبای ایران و جهان
 • بررسی و تحلیل سوالات کنکور و آزمون های بین المللی نظیر TOEFL ,IELTS,CAE و ….
 • معرفی کتاب های روز آموزش زبان
 • معرفی بازی های آموزش زبان همچون یادگیری لغت و پازل.
 • بررسی و تحلیل لغات و مکالمات بکار رفته در فیلم های روز دنیا.
 • ارائه مقالات آموزش زبان
 • آموزش اصول و فنون ترجمه
 • هفته نامه خبری – تحلیل و بررسی هفته ای مهمترین اخبار در سایتهای برتر انگلیسی
 • پادکست آموزشی زبان انگلیسی
 • زندگینامه بازیگران،هنرمندان، دانشمندان و دیگر بزرگان
 • وارائه مجموعه های آموزشی بنا به درخواست بازدیدکنندگان

آموزش مکالمات روز مره

conversation مکالمه

مکالمه برای هر زبان آموز مبتدی یکی از دغدغه های اصلی به شمار میرود.به عقیده ما آموزش مکالمه باید جزء یکی از اولین مراحل آموزشی برای هر زبان آموز مبتدی قرار بگیرد. برای همین منظور ما مجموعه ای ازمکالمات روز مره البته در سطح مبتدی را جمع آوری کرده ایم تا به صورت گام به گام به افراد مبتدی آموزش دهیم.منابع ما برای جمع آوری این مکالمات بهترین کتب آموزش زبان می باشند تا هم کاربردی باشند و هم مبنای علمی خوبی داشته باشند.البته همان طورکه گفتیم این مکالمات از سطح مبتدی آغاز می شوند و به مرور سطح این آموزش ها توسعه و پیشرفت می کنند تا زبان آموز را از سطح مقدماتی به سطح متوسطه ارتقا دهند.برای آموزش مکالمه در نظر داریم تا ترجمه ای از آنها را همراه با نوشته انگلیسی مکالمات در اختیار شما قرار دهیم.ما می دانیم که یکی از بهترین روش های یادگیری لغت حین مکالمه است و معمولا پس از پایان هر مکالمه لغات مفید و رایج در همان مکالمه همراه با ترجمه آنها در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

آموزش لغات واصطلاحات رایج

dictionary فرهنگ لغت

یادگیری وحفظ لغات و اصطلاحات زبان یک از راههایی است که باعث آرامش خاطر و احساس امنیت در زبان آموز می شود.حتما روزهای اول یادگیری زبان آموزی خود را به خاطر دارید.معلم با معرفی چند لغت ابتدایی و ساده مثل apple,orange,book,pen,pencil سعی می کند شما را با اشیا آشنا کند.پس از کلاس وقتی که با تکرار این کلمات از اینکه گامی برای پیشرفت زبان خود برداشته اید حتما ذوق زده می شدید.همگی ما تجربه هایی از این قبیل را داشته ایم.داشتن یک دفتر لغت مثل داشتن یک پاسپورت برای بعضی از ما واجب بود.باید اعتراف کنیم که این قضیه هنوز هم صادق است.امروزه در بسیاری از آزمون های بین المللی داشتن دایره لغات وسیع امری ضروری محسوب می شود و کسانی می توانند این آزمون های سرنوشت ساز را به خوبی و با نمره بالا پشت سر بگذارند که از دامنه لغات وسیعی برخوردار باشند.ما در این بخش می کوشیم تا لغات کاربردی و بکار رفته در آزمون های بین المللی را به شما معرفی کنیم و با ارائه مثال های فراوان و ایجاد سرگرمی، آنها را در حافظه بلند مدت شما هک کنیم.

آموزش زبان انگلیسی برای مشاغل

professional-people شغل

حرفۀ شما چیست؟ در چه کسب وکاری مشغول به کار هستید و دانستن زبان انگلیسی تا چه حد در حرفۀ شما اهمیت دارد؟ با گسترش تجارت جهانی و تاسیس شرکت های بین المللی در ایران ،دانستن زبان انگلیسی حرفه ای برای کارمندان شرکت های بین المللی امری ضرور است.آیا شما یک مدیر هستید که باید هر روزه در جلسات تخصصی شرکت کنید و سخنرانی به زبان انگلیسی جزء مبرم شغل شماست؟ و یا اینکه دوست دارید در حرفه ای مشغول به کار شوید که دانستن زبان انگلیسی ضروری است و شما در صدد هستید در اسرع وقت این نیاز را برآورده کنید.به هر نحو و در هر شرایطی که هستید، ما در این بخش تمام تلاش خود را می کنیم تا شما را در حرفه ای که هستید تا سطح قابل قبولی با زبان انگلیسی آشنا کنیم.ما سعی میکنیم تا اکثر مشاغل را پوشش دهیم و اگر فکر می کنید که شغل شما در مجموعه آموزش های ما نیست با ارسال یک ایمیل ما را حتما خرسند می کنید.در وب سایت زبان آموزان ما همواره می کوشیم تا به نیاز های بازدیدکنندگانمان پاسخ دهیم و ارائه آموزش ها به درخواست بازدیدکنندگان ما در اولویت کار ما قرار دارد.

آموزش مکالمه در سفر و معرفی نقاط زیبای ایران و جهان

travel مسافرت

اگرچه تمرین در مکالمات روزه مره تا حد بسیار زیادی به مکالمه در سفرمی کند ولی بعضی از مکالمات بیشتر در هنگام سفر استفاده می شوند. ما می توانستیم اینگونه مکالمات را در بخش مکالمات روزمره قراردهیم ولی با بررسی دقیق تر دیدیم که اختصاص یک بخش مجزا به این مکالمات در دسته بندی به ما کمک بیشتری خواهد کرد.علاوه بر این مکالماتی که در سفر به کار می رود می تواند راهنمای مناسبی برای کسانی باشند که وقت کوتاهی دارند تا زبان را بیاموزند و دوست دارند مکالمات آنها کاربردی ومختص سفر باشد.همچنین در این بخش به معرفی نقاط زیبای ایران و جهان که گردشگران بسیاری را گرد خود می آورند می پردازیم تا لذت یادگیری زبان با شوق سفر همراه شود.

بررسی و تحلیل سوالات کنکور و آزمون های بین المللی نظیر TOEFL ,IELTS,CAE و ….

شاید یکی از علت های یادگیری زبان برای بسیاری از ما گذراندن یکی از این آزمون های سرنوشت ساز وبین المللی باشد.گرفتن یک رتبۀ خوب در آزمون سراسری معمولا با گرفتن درصد بالا در بخش زبان این آزمون همراه می شود.ادامه تحصیل در خارج از کشور بدون داشتن مدرک تافل و آیلتس دیگر ممکن نیست و معمولا وقت زیادی صرف کسب مهارت و نمره قابل قبول در این آزمون ها می شود.ما در این بخش درصدد هستیم تا راهکارها و روش هایی که باعث بهتر شدن رتبه و نمره شما میشوند ارائه کنیم.در ضمن در بعضی از قسمت ها، سوالات این آزمون ها را تحلیل و بررسی خواهیم کرد.

معرفی کتاب های روز آموزش زبان

interchange-books

شما یادگیری زبان را با چه کتابی و در چه سنی شروع کردید؟ آیا از یادگیری زبان لذت کافی را بردید؟ آیا سرودها و موسیقی های آموزش الفبا هنوز گوش شما را نوازش میدهند و آنها را زمزمه میکنید؟ بسیاری از ما کتابهای ابتدایی آموزش زبان را به خوبی به یاد داریم.کتاب هایی همچون Chatterbox,Let’s Go و… . که دوران کودکی و نوجوانی خود را با آنها سپری کردیم و شخصیتهای کارتونی این کتاب ها همیشه در ذهن ما ماندگار هستند.همانند دیگر مهارت ها و فنون، آموزش زبان نیز به مرور پیشرفت می کند و نیازمند کتب و فنون به روز است.امروزه کتاب های آموزش های زبان انگلیسی برای تمامی سطوح توسط دانشگاه های معتبر دنیا همچون Oxford و Cambridge ارائه شده است که ما در این بخش می کوشیم تا با بررسی و تحلیل آنها و در صورت امکان دراختیار گذاشتن آنها برای شما مسیری هموار برای یادگیری زبان انگلیسی فراهم کنیم.

معرفی بازی های آموزش زبان همچون یادگیری لغت و پازل

شما اوقات فراغت خودتان را صرف چه بازی هایی می کنید؟ آیا با بازی های آموزش زبان آشنا هستید؟ در این بخش ما می کوشیم تا بازی های آموزش زبان همچون یادگیری لغت و پازل در اختیار شما قرار دهیم.امیدواریم با صرف وقت آزادتان با اینگونه بازیها ،نشاط و یادگیری چاشنی لحظه های فراغتتان گردد.

بررسی و تحلیل لغات، اصطلاحات و مکالمات بکار رفته در فیلم های روز دنیا

movie-analysis

آیا از دیدن فیلم های روز دنیا لذت می بردید و به قول معروف خوره فیلم هستید؟ اگر جوابتان بله است این خیلی خوبه چون ما هم همین حس را داریم. دیدن فیلم جزء لاینفک زندگی ماست و امکان ندارد کسی بدون دیدن فیلم و آشنا شدن با فرهنگ کشوری از طریق آن بتواند مهارت عالی در آن زبان دست پیدا کند.به عقیده ما دیدن فیلم یکی از بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است و بی اغراق می توان گفت لغات، اصطلاحات ومکالماتی که در فیلم ها به کار برده میشوند بسیار ناب هستند و اکثر مکالماتی که در کتب آموزش زبان آورده می شوند الگوبرداری از مکالمات این فیلم هاست.پس بررسی وتحلیل لغات، اصطلاحات و مکالمات فیلم ها یکی از کارهایی است که ما به آن عشق میورزیم و از اینکه با همراهی شما و نظرات ارزشمندتان درهم تنیده شود لذت می بریم.راستی اگر شما فیلمی را دیده اید و لغات، اصطلاحات و مکالمات آن را درآورده اید حتما با ما در میان بگذارید تا همگی استفاده کنیم و اگر فکر می کنید که فیلم خاصی ارزش تحلیلی و آموزشی دارد به ما معرفی کنید تا همگی از این فرصت استفاده کنیم.

ارائه مقالات آموزش زبان

راه پر پیچ و خم زبان آموزی نیازمند متد و روش های به روز است.آموزش زبان در زمان های مختلف شیوه های متفاوتی داشته است و هرکدام از این شیوه ها با طرفداران و مخالفانی همراه بوده است.در این بخش به نظریه های آموزش و یادگیری زبان می پردازیم و با نظریه های بزرگانی همچون نوم چامسکی و … آشنا می شویم.

آموزش اصول و فنون ترجمه

ترجمه همانند همگی فنون ، نیازمند استمرار و مداومت است.ما در این بخش به تدریج اصول وفنون ترجمه را به شما آموزش میدهیم و امیدواریم رفته رفته از شما یک مترجم حرفه ای بسازیم.حرفه ترجمه علاوه بر دانش نسبتا کافی در زبان مستلزم خلاقیت و ذوق ادبی نیز هست واگر شما فردی خلاق و دارای ذوق ادبی هستید امیدواریم تجارب و فنون خودتان را از ما دریغ نفرمایید.

هفته نامه خبری – تحلیل و بررسی هفته ای مهمترین اخبار در سایتهای برتر انگلیسی

news

اخبار سرشار از لغت، حس و هنر است.هر روزه وقایع وحوادث مختلفی در اقصی نقاط دنیا به وقوع می پیوند که باید توصیف شوند و کاراین توصیف نیز برعهده زبان است.اگراز کملات و جملات به خوبی استفاده کنیم می توانیم تاثیر ایده آلی بگذاریم و اگر از کلمات وجملات به خوبی استفاده نشوده آن خبر هرز میرود و نمی تواند مخاطب را جذب کند.پس داشتن دانش خبری به ما کمک می کند تا دایره لغات خودمان را افرایش دهیم چون موقعیت های مختلف مستلزم دانستن لغات مختلف است و همچنین چگونه از این لغات وجملات استفاده کنیم تا مخاطب را با خودمان همراه سازیم.اگر خبر غمگین است چگونه این حس باید توسط لغات برآورده شود و جملات چگونه باید چیده شوند و اگر خبر شاداب است چگونه باید به مخاطب احساس نشاط و غرور دهیم.همگی این ها با بررسی وتحلیل اخبار از برترین سایتهای خبری همچون CNN وBBC و… امکان پذیر است.ما اخبار هفته گذشته را در این قسمت بررسی وتحلیل میکنیم و لغات واصطلاحات و جملات مفید آنها را برای شما گلچین خواهیم کرد.

پادکست آموزشی زبان انگلیسی

microphone

آیا ازموبایل(هر برندی که هست!!!) iPod,iPad, MP3 Player,Tablet, Mac,PC, خودتان فقط برای شنیدن موسیقی استفاده میکنید.همگی ما از زمانی که پخش کننده های موسیقی به لطف خلاقیت اسیتو جابز رواج یافتند از موسیقی بیش از پیش لذت می بریم و بی شک تا ابد مدیون نوآوری وخلاقیت های استیو جابز هستیم.علاوه بر گوش کردن موسیقی بر روی این دستگاه ها میتوان از مجموعه های آموزشی نیز بهره برد و ما می کوشیم با تهیه پادکستهای صوتی آموزش زبان پاره ای از وقتتان را هنگام رفتن به کار یا رانندگی و مسافرت پرکنیم.

زندگینامه بازیگران،هنرمندان، دانشمندان و دیگر بزرگان

بررسی سرنوشت بزرگان و خواندن شکست و موفقیت آنها یکی از راه های مفید برای الهام گرفتن و ساختن آینده خودمان است. بی شک تمامی کسانی که در هنر،علم و فنی به آوازه ای دست یافتند تلاش های بی شمار و طاقت های فرسایی کرده اند تا بتوانند به آنچه که دوست داشتند و آینده خود را در آن می دیدند دست یابند.با خواندن زندگی این بزرگان یک وجه مشترک در میان همگی آنها می بینیم و آن این است : هرگز تسلیم ناملایمایت نشوید و از شکست نهراسید.ما می توانیم سعی و تلاش این بزرگان را الگو قرار دهیم و آینده خودمان را رقم بزنیم.و این را باید به یاد داشته باشیم که شاید موفقیت درنزدیکی همان لحظه ای باشد که نا امید گشته ایم.

وارائه مجموعه های آموزشی بنا به درخواست بازدیدکنندگان

shake-hands

در پایان اگر فکر می کنید که مجموعه و بخش های مفیدی دیگری باید به وب سایت ما افزوده شود لطفا با ما در میان بگذارید.ما اعتراف میکنیم که در ابتدای این راه بی انتهای زبان آموزی قرار داریم وهدف این وب سایت جز پربارکردن بار علمی مخاطبان آن نیست و چنانچه در توان خود می بینید که با مشارکت در بخش های مختلف این وب سایت به دیگر زبان آموزان می توانید کمک کنید ما دست یاری شما را به گرمی می فشاریم و از پیشنهادات و راهنمایی های شما استقبال می کنیم.امید است که این وب سایت دریچه ای باشد به دنیایی پربار تر برای تمامی کسانی که دوست دارند بیاموزند و یادبدهند.

با تشکر از تمامی شما زبان آموزان عزیز

سعید ریاحی (مدیر وب سایت زبان آموزان)

2 پاسخ

 1. با عرض سلام و خسته نباشید
  از مدیریت محترم سایت بابت راه اندازی این سایت پر محتوا نهایت تشکر را دارم .بسیار عالیست .
  موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره آکادمی زبان آموزان

هدف آکادمی زبان آموزان تسهیل یادگیری زبان و فراهم نمودن فرصت های برابر آموزشی برای تمامی علاقمندان به زبان انگلیسی است. امیدواریم که با یاری خداوند و متعال و همکاری خوب شما، بتوانیم آموزش های ارزنده ای در حوزه تدریس و یادگیری زبان انگلیسی برای شما عزیزان فراهم کنیم.

خبرنامه آکادمی زبان آموزان

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین آموزش ها را در ایمیل خود دریافت کنید

آکادمی زبان آموزان در شبکه های اجتماعی

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به وب سایت آکادمی زبان آموزان می باشد

فرم تماس با ما

تماس با ما از طریق شبکه های اجتماعی